Historie

 

Společnost ATOS byla založena koncem roku 1994, a to panem Otakarem Duškem a panem Jiřím Lukšíčkem, jako Agentura technických a obchodních služeb. Společnost zahájila svou činnost od 1.1.1995 v pronajatých prostorách na Husově náměstí.

Základní náplní nově vzniklé společnosti bylo převzetí činnosti bývalého bytového podniku města Ledeč nad Sázavou. Jednalo se především o správu majetku města a výrobu a rozvod tepla ve městě. Tyto činnosti tvořily a tvoří až do současné doby základní dlouhodobý nosný program.

Společnost se dále rozšiřovala o další výrobní program, mezi který patří především stavební a obchodní činnost. V rámci stavební činnosti ATOS v průběhu své existence zajišťoval hlavní stavební výrobu a širokou škálu řemesel jako je zednictví, topenářství, vodoinstalatérství, elektroinstalace, zámečnictví, klempířství, pokrývačství, truhlářství a sklenářství. Mezi další podstatné činnosti patří autodoprava a speciální mechanizace.
Společnost provádí výstavbu novostaveb, rekonstrukce, opravy, bytovou výstavbu, průmyslové a zemědělské stavby. V rámci stavební činnosti se společnost za dobu svého trvání vypracovala na přední místo mezi stavebními firmami v kraji Vysočina, ale i v kraji Středočeském a Pardubickém.

Zásadní význam si v průběhu existence společnosti vybudovala obchodní činnost, která je zaměřena především na prodej stavebního, vodoinstalatérského a topenářského materiálu, železářství, vybavení koupelen, prodej paliv a technických plynů. V současné době se společnost ATOS může pochlubit již sítí prodejen. Naše pobočky můžeme najít v Ledči nad Sázavou, ve Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě a nově i v Čáslavi.

Společnost začínala se 42 zaměstnanci, nyní zaměstnává 115 lidí a je tak významným činitelem na pracovním trhu v regionu.
Stejně tak roční obrat společnosti činil na počátku 16 miliónů korun, v současně době dosahujeme obratu kolem čtvrt miliardy korun.